Autor: Emilia Kuc
Czy wiesz, że grzyby candida mogą być powodem wielu problemów zdrowotnych, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego? Od infekcji w obrębie jamy ustnej, przez problemy skórne, aż po trudności w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Candida może znacząco obniżać jakość życia. Na szczęście istnieją skuteczne metody walki z tym nieproszonym gościem. Poznaj naturalne sposoby oraz sprawdzone środki z zakresu medycyny naturalnej, które pomogą ci skutecznie pozbyć się grzybów candida i odzyskać zdrowie.
Candida – charakterystyka, występowanie, objawy
Candida to grzyb należący do drożdżaków. Prawie każdy z nas jest zakażony tymi grzybami. Aby dowiedzieć się, czy ty również, obejrzyj w lustrze swój język. Biały nalot to pewny znak obecności grzybów. Ich splot sięga głęboko do przełyku i do jelita. Infekcja w obrębie genitaliów nazywana jest pleśniawką. Objawia się swędzeniem, pieczeniem, zaczerwienieniem, tworzeniem się pęcherzyków,
guzów oraz stanem zapalnym.
Jako że grzyby candida rosną tylko na powierzchniach tkanek, ponieważ potrzebują do życia tlenu, wypierają one rzęsistki oraz inne pasożyty i zmuszają je do wnikania w tkanki oraz do krwi. W takim przypadku grzyby muszą być najpierw zniszczone za pomocą specjalnych leków, tak zwanych antymikotyków, oraz diety przeciwgrzybiczej. Dopiero wtedy można skutecznie pozbyć się rzęsistków.
Czy candida jest wyleczalna? Naturalne sposoby
Oznaką zarażenia grzybami candida jest wzmożona ochota na słodkie produkty spożywcze. Dokładnie z tego należy zrezygnować w przypadku diety przeciwgrzybiczej, ponieważ cukier wspomaga rozprzestrzenianie się grzybów. Również poniższe środki z zakresu ziołolecznictwa blokują rozwój candidy.
Olejek z drzewa herbacianego
Oleje z drzewa herbacianego stosuje się w następujący sposób:
Po porannej kuracji olejowej i płukaniu ust weź do buzi 10 kropli olejku z drzewa herbacianego, possij przez około 15 minut i wypluj. Powtórz proces przed snem. Terapia trwa dwa tygodnie. W razie potrzeby może być powtarzana regularnie.
Jod
Mikroelement jod jest niezbędny nie tylko dla procesów metabolicznych w organizmie, ale także może służyć jako środek przeciwgrzybiczy. Stosowanie jest proste: do jednej czwartej szklanki mleka wlej od 2 do 5 kropli pięcioprocentowego roztworu jodu. Wypij mieszankę z wodą. Jako że infekcja zawsze musi być atakowana ze wszystkich stron, sprawdź swoją skórę pod kątem obecności innych grzybów. Zwróć szczególną uwagę na stopy. Miejsca zaatakowane grzybicą posmaruj płynem Lugola (mieszanka jodu i jodku potasu).
Wilczomlecze i spółka
Dobrym środkiem przeciwko grzybom na stopach, dłoniach i paznokciach jest wilczomlecze, którego sok pomaga także na brodawki. Wywar do kąpieli palców przygotowuje się według następującej receptury: wymieszaj drobno posiekane wilczomlecze z wodą (pół szklanki wody na łyżkę zioła), gotuj mieszankę przez 15-20 minut na dużym ogniu i odstaw na 30 minut do dwóch godzin. Kąpiel powinna mieć temperaturę ok. 30-40°C. Czas trwania kąpieli: 10-15 minut. Następnie delikatnie obetnij paznokcie i posmaruj skórę wokół paznokci i same paznokcie płynem Lugola.
W celu leczenia i profilaktyki chorób grzybiczych oraz wsparcia usuwania toksyn z organizmu zaleca się także stosowanie porannej rosy: chodź boso w porannej rosie i mocz w niej dłonie.
Opr. Emilia Kuc
Na podstawie książki Tamary Lebedewej „Oczyść swój organizm z toksyn i pasożytów” wydanej przez Wydawnictwo Vital